HROCHland
Hry na hrdiny
ULMEA AI
Wheeria
Orwarské knížectví
Publikace
Dodatky
Styrea
E-mail
Jiné činnosti skupiny
Civilization IV

naše stránky hostí
valka.cz

po zkušenosti doporučujeme
firefox_home

rádi navštěvujeme
kvasha.net

stáhněte si logo operátora
logo operátora

Úvodem Rok 1991 Zrození světa Do budoucna Vaše příspěvky

Začátky - r.1991

Na podzim roku 1991 se scházela v Nuslích, v hostinci U Havlíčků skupina nadšenců a příznivců hry Dračí Doupě. Byla to blahá doba. Skupina čítala přes pětadvacet hlav a každý den se zde spřádal minimálně jeden příběh. Když měl Pán Jeskyně, (game master), ve skupině více, než dvanáct hráčů, nikdo se nad tím nepozastavoval.
  Na sklonku roku 1991 přibylo do party několik nováčků a než se stačili rozkoukat, už museli čelit nátlaku okolí, bažícího po nové hře, novém příběhu.
  Tak se zrodily největší ságy v historii havlíčkovských doupat:
  Falgeon
  Orwar
  Eriösse
o několik let později
Tharis
o mnohem více let později
Serantoin a Styrea
a také myšlenka HROCHlandu, zastřešujícího a spojujícího svou činností jednotlivce i skupiny, zaměřené na fantasy hry a z nich vzniklá ´literární´ dílka.
  Na našich stránkách se budeme zabývat především Orwarem, ke kterému máme nejvíce materiálů, ale v sekci publikace si můžete přečíst soutěžní povídky nejen z Falgeonu a Eriösse, ale i z mnoha dalších světů. Odkazy na stránky jiných fantasy her a světů přibudou postupně v zápatí naší hlavní stránky.
  Vraťme se ale nyní do hostince U Havlíčků do doby, kdy se rodily první orwarské příběhy. Nejsme si jisti, jestli si všichni aktéři počátečního tažení přejí být jmenováni, a proto zachováme jejich inkognito. Rozhodně Vás ale seznámíme s pozadím příběhu, který se rozrostl do ságy nemalých rozměrů.

Chcete vědět kde začal orwarský příběh? Pokračujte na stranu"Zrození světa"