HROCHland
Hry na hrdiny
ULMEA AI
Wheeria
Orwarské knížectví
Publikace
Dodatky
Styrea
E-mail
Jiné činnosti skupiny
Civilization IV

naše stránky hostí
valka.cz

po zkušenosti doporučujeme
firefox_home

rádi navštěvujeme
kvasha.net

stáhněte si logo operátora
logo operátora

Fantazie Povahy Obranný pakt Archetypy Dobrý boj

Lidská fantazie

bezbřehá studnice tužeb, postřehů, usídlených v našem vědomí i těch, které je minuly, věčný rekapitulátor prožitků uplynulých dní. Zásobárna vjemů, které nás oslovily, aniž bychom o tom věděli. Náš mozek totiž nezpracovává jen to, co chceme, co mu ke zpracování přímo předáváme ale i to, o čem nemáme ani tušení.
  Někdy tyto skryté myšlenky vyplavou na povrch v podobě nápadu, nebo dokonce řešení nějakého problému. Někdy ovlivní naše jednání negativně. Pokud představa nebo obraz nemá nic, o co by se mohl při svém vynoření opřít, snaží se jej podvědomí navěsit na kteroukoli příbuznou větev (tematiku), brázdící oceán našich myšlenek. Kolik takových vizí a snů nám denně proběhne hlavou, aniž bychom je dokázali nějak zužitkovat? A co se s nimi vlastně stane?
  Ve většině případů zapadnou na svá stará místa a čekají na nový podnět, který je vynese do popředí našeho zájmu, ale občas si najdou krkolomnou cestu přes více či méně příbuzná témata a podbízejí se, dokud nejsou zužitkovány.
  Svým jednáním vytváříme návyková schémata, podle nichž mozek ´pozná´, kdy nám kterou myšlenku podstrčit. Někdy je to v našem zájmu a jindy nám dá spoustu práce odhalit, že námi naše podvědomí prostřednictvím negativních prožitků a slabé vůle manipuluje. Vlastně si to způsobujeme sami.
  Jsme to my kdo v bdělém stavu určuje o čem budeme snít a co nás bude ovlivňovat, jen si to ne vždy dostatečně uvědomujeme. Podle podobných pravidel spřádáme i příběhy Her na hrdiny, ať už jsme hráči, či gamemastery. Není od věci se občas zamyslet nad tím, zdali si ještě hrajeme, nebo už valíme na své okolí - spoluhráče - naše problémy starosti a kal ze dna našeho podvědomí.