HROCHland
Hry na hrdiny
ULMEA AI
Wheeria
Orwarské knížectví
Publikace
Dodatky
Styrea
E-mail
Jiné činnosti skupiny
Civilization IV

naše stránky hostí
valka.cz

po zkušenosti doporučujeme
firefox_home

rádi navštěvujeme
kvasha.net

stáhněte si logo operátora
logo operátora

Kníže Whertan Tajná dohoda Martila Odchod králů
Velikáni 8. egilu: Hynert Vasin Plamen Zhorgan

Plamen

Druhou význačnou osobností Orwaru byl Ilkas Vinier z Kruxu.
    Narodil se chudým rodičům, ale v kruxských poměrech rozhodují schopnosti a ne peníze. Ilkas byl zapsán do nejzákladnějších kurzů pro nejmladší kruxské děti o rok dříve než bylo obvyklé. Učení mu šlo rychle a velice brzy se stal nejlepším žákem takzvané Zelené školky. Učitelé jej chválili, ale on zůstával skromný, málomluvný a vždy se držel stranou dění.
    Později absolvoval základní průpravu, která jej opravňovala vstoupit do městské stráže, ale učení mu šlo tak snadno, že jej mistři doporučili do pokročilého studia, po němž by se mohl ucházet o místo v Zelené Hlídce, což bylo snem snad každého kruxského kluka. Nakonec v Roce Kůže, kdy na orwarský knížecí stolec usedl pátý kníže araver orvarský jménem Vinidar, si Ilkase všiml ´Zelený Pán´ (titul vládnoucího kruxského knížete) a nabídl mladému Ilkasovi, aby se stal jeho osobním žákem.
Stalo se, a přestože se během pouhého roku jeho výuky u samotného knížete začalo šuškat, že by z něho jednou mohl být příští Zelený pán, zastavila se Ilkasova závratná kariéra ze dne na den.
  Co se stalo?
Ilkas potkal muže jménem Hynetr Vasin a najednou zapoměl na všechny roky plné studií přírodní magie, na Zeleného Pána a dokonce i na vlastní rodiče. Mnoho let putoval s Hynertem Vasinem, zprvu jako jeho osobní sluha a později žák. I Vasin byl nadšen Ilkasovým talentem a když viděl jak snadno jeho učeň zvládá lehká i náročnější zaklínadla, vymýšlel pro něho stále těžší způsoby výuky a zkoušky, díky kterým se Ilkas učil řešit a zvládat těžké situace, které ho jako čaroděje mohly potkat.
    Ilkas Vinier brzy ovládal kouzla lesní i ohnivé školy a na jeho organizmu, prosyceném magií nebyl věk téměř znát. Zato na jeho mistrovi ano.
Právě v roce, kdy zemřel orwarský velikán Hynert Vasin, začali se na severozápadě knížectví objevovat první skřeti. Ilkas Vinier se v té době seznámil s otcem Miltrase Démona a s početnou skupinou dobrodruhů se na sklonku roku vydávají po stopách skřetů, kteří čím dál častěji pronikají do okrajových osídlení Orwaru, rabují a vraždí.
    Ilkasova skupina hledala dlouho marně. Ne nadarmo se skřetům říkalo ´lesní běsi´. Vystopovat je nebylo lehké. Během dlouhých pěti měsíců, než došlo k prvnímu střetu se skřety družina hodně prořídla. Mnozí s dobrodruhů byli přeci jen zvyklí na výdobytky civilizace a pohodlí jako bonus za své služby. Začátkem šestého měsíce se skupina setkáva s pulí ženou Riakhou a alchymistou Zhorganem a tři dny na to narážejí na skřety. Vinierova skupina slaví 1. vítězství nad skřety v bitvě, kde nyní již zkušený kouzelník poprvé použil Vasinovo Ohnivé kouzlo, díky němuž získal přezdívku PLAMEN. Následovalo několik dalších bitev, ale pověst o strašlivém ohnivém mágovi se mezi skřety rychle šířila a ti se nakonec stáhli zpět do svých hor.
    Plamen si chvíli užíval slávu, ale když se stal terčem zájmu mocichtivých ORWARSKÝCH pánů, tak jedné noci zmizel a do konce egilu o něm v Orwaru už nikdo neslyšel.