HROCHland
Hry na hrdiny
ULMEA AI
Wheeria
Orwarské knížectví
Publikace
Dodatky
Styrea
E-mail
Jiné činnosti skupiny
Civilization IV

naše stránky hostí
valka.cz

po zkušenosti doporučujeme
firefox_home

rádi navštěvujeme
kvasha.net

stáhněte si logo operátora
logo operátora

Úvodem Rok 1991 Zrození světa Do budoucna Vaše příspěvky

ÚVODEM

Největší težiště našeho zájmu leží v alternativním světě ULMEA-AI, známým dnes některým čtenářům z cyklu ORWAR, vydaném nakladatelstvím ROBIDA.

Podporujeme dílka (v rámci možností i rozsáhlejší projekty), vzešlé z Her na hrdiny (Dračí Doupě) a podobných zájmových činností. (Právě neprobbíhá žádná soutěž povídek, ani jiné akce)

Studujeme dopad fantasy her na psychiku jednotlivců a způsob, jakým se lidé při těchto hrách realizují.

Dáváme příznivcům fantasy i Orwaru možnost se vyjádřit - přečtěte si reakce čtenářů na stránce Vaše příspěvky.

Vydáváme povídky i knihy inspirované orwarskou tematikou. ORWAR je částí velkého, dnes už poměrně uceleného světa s historií zpracovanou do jednotlivých vývojových etap. Žije tu samozřejmě mnoho ras, vznikajících postupně v různých dějinných celcích, které se ve světě ULMEA-AI nazývají egily.
Orwarské knížectví má své mýtické i současné hrdiny, a jak už to ve fantasy literatuře bývá, několik skupin dobrodruhů a samozřejmě i jejich odpůrců, se snaží prijít na kloub záhadám,
z nichž mnohé mají kořeny právě ve zpola zapomenuté historii světa ULMEA-AI.
Setkáme se zde samozrejmě s lidmi, trpaslíky, mýtická rasa nazývaná ererai má nejblíže
k obecně známým elfům, a rikhové ze všeho nejvíce připomínají hobity. Z jiných mýtických zdrojů si autor světa vypůjčil stoliny, ale zato skřeti se v ruzných podobách objevují snad ve všech příbězích i mytologiích. Domníváme se, že termín pulové (půlelfové), je naopak autorovým copyrightem a přiznejme si, poměrně zdomácněl. Pak jsou tu ještě tzv. staré rasy, ale o těch se letmo zmíníme v sekci ULMEA-AI.
V každém případě, a k tomu jsme se chtěli dopracovat je zjevné, že hry na hrdiny mohou být dobrou inspirací a doufáme, že nám v budoucnu přinesou ješte mnoho dobrých příběhů.