HROCHland
Hry na hrdiny
ULMEA AI
Wheeria
Orwarské knížectví
Publikace
Dodatky
Styrea
E-mail
Jiné činnosti skupiny
Civilization IV

naše stránky hostí
valka.cz

po zkušenosti doporučujeme
firefox_home

rádi navštěvujeme
kvasha.net

stáhněte si logo operátora
logo operátora

Kníže Whertan Tajná dohoda Martila Odchod králů
Velikáni 8. egilu: Hynert Vasin Plamen Zhorgan

Zhorgan Veliký

byl alchymista vysokého stupně zasvěcení, v jehož životě najdeme vysoké procento neznámých. Víme, že se narodil koncem sedmého egilu v balatorském městě Elealu, studoval krátce dovednosti zlodějské, ale po dvou letech učení zmizel a v Elealu jej dvacet dva let nikdo neviděl. Vrátil se jako dospělý muž v době, kdy císařství již neexitovalo. Hned po svém návratu se začal horlivě zajímat o historii pulů. Vypracoval na toto téma několik studií.
    Po čtyřech letech z rodného města opět odešel. Další zmínky o něm hovoří o mnohých cestách, jež vykonal v egilu osmém což znamená, že v té době se již těšil velmi vysokému věku. Často hovořil o příteli jménem Elten a někteří mudrci se domnívají, že by mohlo jít o bájného učitele lidských čarodějů, mága z rodu ererai, Eltendira.
Během pvních let devátého egilu se Zhorgan setkl s požehnaným kovářem Ianem z Llonu a spolu vytvořili legendární meč Konghramath. Později se Zhorgan překvapivě usadil nikoli v Elealu, ale v malé coolvinské osadě, která dodnes nese jeho jméno. V té době musel stále častěji čelit pokusům různých individuí získat ´bájný´ meč. To jej zřejmě vedlo k rozhodnutí meč ukrýt. Jedné noci zmizel i se zbraní, která u něj od té doby již nebyla spatřena. V následujících letech Zhorgan viditelně chřadl a často byl viděn ve společnosti mladíka jménem Lovienendar. Koncem devátého egilu přinesl právě tento muž zprávu, že je Velký Zhorgan mrtev. Mnozí jej podezírali, že legendárnímu alchymikovi na cestu do Aghrakaragandolu pomohl.
    Jaký byl ve skutečnosti smysl Zhorganova nelidsky dlouhého života a jeho konání? Mnozí se dnes domnívají, že hledal staré ererai. Je to možné. Jestli je však skutečně našel, nedochovaly se o tom žádné zmínky. Zhorgan je dodnes pro nás všechny velkou neznámou.