HROCHland
Hry na hrdiny
ULMEA AI
Wheeria
Orwarské knížectví
Publikace
Dodatky
Styrea
E-mail
Jiné činnosti skupiny
Civilization IV

naše stránky hostí
valka.cz

po zkušenosti doporučujeme
firefox_home

rádi navštěvujeme
kvasha.net

stáhněte si logo operátora
logo operátora

Z nicoty Staré rasy Propastí let Lidská rasa Anakha

Z NICOTY

stvořil všemocný AAL svět a nazval jej Ulmea-Ai, což znamená první.
  Tak začíná nejstarší ze severských balad, zpívaná dodnes bardy v oblastech Wandor a Rhondaal. Mýty z různých částí světa a rozličných období se víceméně shodují a podávají nám sice zastřený, ale přeci jen jakýs takýs obraz časově nejrannějších období světa Ulmea-Ai.
  Můžeme se tedy s trochou dobré vůle domnívat, že existovala bytost, nazývaná seveřany AAL, puly Bezejmenný, mordachy Předprvní, wheery Nejstarší, martilany Simar, kočovníky z Balatoru i Karwelu Nimeh, tajemnými misiss Dhûn, lidmi z jižního kontinentu Allah a pramágy Oohleri.
  Co však tato bytost, ať už se jmenovala jakkoli rozhodně udělala? Zaplnila svůj svět životem. Nevíme, který živočich měl tu čest být prvním, ale rozhodně to to nebyl člověk. Ten si musel na svůj příchod na svět ještě několik tisíc let počkat.  
Nevíme dokonce ani, který myslící tvor byl tím prvním. Domníváme se však, že jedni z nejstarších tvorů na Ulmea-Ai jsou draci. Ti by nám jistě dokázali povědět, jak vypadal svět v dobách, kdy byli jejich prapředkové mladí, ale nevíme o nikom, kdo by jim takovou otázku položil. Hovořit s draky je totiž asi tak snadné, jako střílet z luku bez pomoci rukou.

Někde na konci věku draků však spatřila světlo světa nová, ´mladší´ rasa a o té už toho víme o něco více. Jí a těmi následujícími se budeme zabývat na stránce Starší rasy