HROCHland
Hry na hrdiny
ULMEA AI
Wheeria
Orwarské knížectví
Publikace
Dodatky
Styrea
E-mail
Jiné činnosti skupiny
Civilization IV

naše stránky hostí
valka.cz

po zkušenosti doporučujeme
firefox_home

rádi navštěvujeme
kvasha.net

stáhněte si logo operátora
logo operátora

Balady Balada o Ledovém Králi Laartarach O Lorenovi Pod vodopádem
              Eleanor Modré chvíle
Orwarské rasy Lidé Rikhové Pulové Krollové Endirové
Mapy Mapa Orwaru Mapa Coolvinu Mapa Balatoru Mapa Tilgaru
Na pozadí Orwarští čarodějové Stíny nad Orwarem Můzy v Orwaru Božstva
Obrazová dokumentace pic

Krollové

  Orwarská rasa? Ani náhodou. Těch několik samotářů kteří zde žijí, především ve městech Orwar a Llon, tu dokonce ani nemá své rodiny. Krollové nepocházejí z Orwaru, ani z tohoto kontinentu. Sami svou otčinu nazývají tvrdým, těžko vyslovitelným jménem, ale moudří se domnívají, že jde o jeden z velkých jižních ostrovů, známým pod jménem Plarial.
  Proč se tedy o nich zmiňovat? Vyžaduje to tlak ze strany těch, kteří četli dusud vydané knihy z cyklu Orwar a učaroval jim kroll Kaa, dočasný člen družiny Tirina Hobarského. Tak tedy ke krollům.
  Tyto huňaté, mohutné, strach nahánějící bytosti pocházejí skutečně z ostrova Plarial, který oni sami nazývaji Tgonkh, Tengrrh i jinak. Každý klan ostrova Plarial používá svůj vlastní název a k dohodě, která by sjednotila mnoho verzí čehokoli nedošlo a patrně asi nikdy nedojde. Stěžejním zájmem krollů je totiž neustálé ujišťování se o vlastní síle, pokoření druhého klanu a hromadění válečných trofejí. Co je tedy na krollech tak zajímavého? Uprostřed ne právě malého ostrova je město. Jediné město na Plarialu. Obývají je krollové, stejně jako zbytek ostrova, ale tito krollové neválčí, městu vládne rada, nepodléhající žádnému z okolních klanů a uprostřed města se tyčí chrám, centrum zdejšího kultu, vedený veleknězem.
  Městští krollové samozřejmě nejsou zlatíčka, která by se nikdy neprala, která by trávila čas učenými disputacemi, ale přesto - rozdíl mezi městskými krolly a těmi z klanů v okolí je propastný.
  Je tu ještě jedna lokalita, kde se krollové chovají podobně jako ve městě a to ve tvrzi Monch, na nejjižnějším cípu ostrova. Zdejší krollové tu totiž plní poslání, stráží cosi, co je ukryto v útrobách trvze. To nás vede k myšlence, že na dvou místech ostrova byli krollové pozdvihnuti nad úroveň ostatních, aby mohli plnit úkoly, které jim někdo zadal, nebo byli naopak v obou lokalitách ušetřeni nějakého přísného trestu, aby mohli pokračovat v poslání. Doufáme, že nám budou někdy v budoucnu tato tajemství odhalena.